luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Z wizytą na Polach Elizejskich w Paryżu – co warto zobaczyć?

Są jednym z najpiękniejszych miejsc, jakimi Paryż może oczarować turystów. Wycieczki zaglądają tu bardzo chętnie, a biura podróży promują to miejsce zarówno ze względu na zamykający je Łuk Triumfalny, jak i na pobliskie atrakcje. Pola Elizejskie są bez wątpienia jednym z tych miejsc, których podczas wycieczki po francuskiej stolicy nie można pominąć. Dlaczego ta aleja cieszy się tak wielką popularnością wśród turystów odwiedzających Paryż?

Co warto wiedzieć o paryskich Polach Elizejskich?

Pola Elizejskie to jedna z najsłynniejszych alei w Europie. Dziś jest to miejsce przyciągające restauratorów oraz sprzedawców pamiątek, jednak warto pamiętać o historii tego miejsca. Historia ta zaczyna się w 1616 roku, kiedy to Maria Medycejska, żona króla Henryka IV, postanowiła nadać tej części Paryża wyjątkowy, reprezentacyjny charakter. Z czasem powstała tu piękna promenada, znana z pięknych drzew oraz ogrodów. W latach 20-tych XIX wieku na Polach Elizejskich pojawiły się kolejne atrakcje – chodniki oraz fontanny, dzięki którym można było spacerować tu w wyjątkowym otoczeniu. Z czasem przy alei pojawił się Łuk Triumfalny, a w 1900 roku – Grand Palais ze swą charakterystyczną kopułą ze szkła i stali. I choć dziś Pola Elizejskie są przede wszystkim miejscem handlowym, nadal obchodzi się tu ważne uroczystości państwowe, w trakcie których można podziwiać m. in. słynne parady wojskowe. Nowym symbolem tego miejsca są barwne parady, które zapoczątkowano w ramach obchodów 200 rocznicy wybuchu Rewolucji Francuskiej.

Więcej wpisów o interesujących europejskich miasta, znajdziesz w serwisie https://www.majdan.pl/.

O tym, że Pola Elizejskie są wielką atrakcją turystyczną dla gości odwiedzających Paryż, wiedzą doskonale wszystkie znane biura podróży

W ich ofertach zwiedzania francuskiej stolicy spacer po tej alei pojawia się dość często, a takie atrakcje, jak słynny Łuk Triumfalny, stają się ważnymi punktami w programie niemal każdej wycieczki po tym mieście.