luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Rumunia i jej atrakcje: Timişoara

Timişoara

Timişoara to piękne miasto, któremu w trakcie wycieczki po Rumunii z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających?

Timişoara w pigułce

Timişoara to piękne miasto, któremu niemal każde biuro podróży zajmujące się Rumunią chętnie poświęca swój czas. To czwarte pod względem wielkości miasto w tym kraju, które znane jest jako ważny ośrodek życia akademickiego. O długiej historii miasta przypomina ciekawa zabudowa, dzięki której Timişoara często określana jest mianem „Małego Wiednia”. W istocie, na brak pięknych budowli nie można tutaj narzekać, a ciekawe zabytki stanowią dla wielu osób skuteczną zachętę do zwiedzenia miasta.

Podróżuj w najpiękniejsze zakątki świata z portalem www.turystykainfo.pl.

Timişoara i jej atrakcje: co warto zobaczyć w tym mieście?

Timişoara ma się czym pochwalić, a wycieczki po jej terenie dla każdego z nas mogą się okazać wspaniałą przygodą. Uwagę przyciąga tu prawosławna katedra, zbudowana w latach 1937 – 1940. Może się ona pochwalić licznymi wieżyczkami, które w panoramie współczesnego miasta zajmują bardzo ważne miejsce. Innym obiektem sakralnym, do którego podczas zwiedzania miasta warto zajrzeć, jest katolicka katedra św. Jerzego, pochodząca z XVIII wieku. Warto też odwiedzić Plac Zwycięstwa oraz odwiedzić Plac Wolności, który spełnia rolę miejscowego rynku.

W mieście tym nie brak również ciekawych placówek muzealnych, w gronie których wyróżnia się Muzeul Banatului, urządzone w murach XIV-wiecznego zamku. Inną atrakcją, której w czasie wycieczki po tym mieście warto poświęcić swój czas, jest Muzeum Sztuki, do zwiedzenia którego zachęca imponująca kolekcja serbskich ikon z XVIII wieku. Miłośników historii może oczarować Muzeum Rewolucji, z kolei na miłośników sztuki ludowej czeka Muzeum Wsi, mogące się pochwalić replikami dawnych chat wiejskich.

Timişoara to piękne miasto, któremu z pewnością warto poświęcić swój czas. Tu nuda nikomu nie grozi, a czas spędzony na poznawaniu tutejszych zabytków, z pewnością nie będzie czasem straconym.