luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Egzotyczne podróże – Laos

Kto chce spędzić wczasy w wyjątkowej scenerii i kocha egzotyczne podróże, ten powinien docenić Laos. Kraj ten cieszy się coraz większym powodzeniem wśród turystów, a znane biura podróży coraz chętniej urządzają wycieczki po jego terenie. Co warto zobaczyć w tym kraju? Czym Laos może oczarować turystów?

Laos w pigułce

Laos to azjatyckie państwo, mogące się pochwalić położeniem na Półwyspie Indochińskim oraz sąsiedztwem takich państw, jak Chiny, Kambodża, Wietnam i Tajlandia.  W przeciwieństwie do swych sąsiadów, Laos nie posiada dostępu do morza. Czy oznacza to brak atrakcyjności dla turystów? Nie! Niewielki Laos to raj dla każdego, kto stawia na egzotyczne podróże i aktywny wypoczynek na łonie natury.

Laos i jego atrakcje

Laos to kraj, który swymi atrakcjami może oczarować każdego. W trakcie wycieczki po jego terenie warto zajrzeć do miasta Luang Prabang, które w przeszłości pełniło rolę stolicy Laosu. Warto też zwiedzić miasteczko Champasak, na terenie którego wyróżnia się imponujący kompleks świątynny Wat Phu. Osoby, które lubią egzotyczne miejsca na pewno powinny sprawdzić także to co można zobaczyć na Seszelach. Z kolei w Laosie, dla tych, których fascynuje buddyzm, będzie to miejsce wyjątkowe. Kusi obecna stolica kraju – miasto Wientian, znany z pałacu prezydenckiego oraz ciekawych świątyń.

Czym jeszcze przyciąga Laos?

Wodospadami Khone Phapheng oraz Równiną Dzbanów, którą wyróżniono wpisem na listę UNESCO. Nazwa pochodzi od licznych urn (jest ich tu kilkaset), które mają dość nietypową formę. Wykute przez wiekami w skale, do dziś robią wrażenie.

Laos to moc atrakcji dla każdego. Piękne widoki, ciekawe miasta i ogromna ilość buddyjskich świątyń – takie czynniki sprawiają, że wycieczki po tej części Azji mogą się dla każdego turysty stać niezapomnianą przygodą.