luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Rajskie Malediwy – kiedy warto się wybrać i jaki budżet szykować?

Malediwy, czyli Państwo wyspiarskie na Ocenie Indyjskim są wymarzonym miejscem na wypoczynek wakacyjny. Ich krajobraz malują białe, piaszczyste plaże i turkusowy lagun Oceanu.

To wszystko otoczone jest bujną, tropikalną roślinnością! Ich wspaniały klimat wprawia w zachwyt i kojąco działa na zmysły. Dla wielu z nas jednak ten kierunek zdaje się być poza zasięgiem. Przecież prawdziwy raj na ziemi musi być kosztowny! Czy faktycznie tak jest? Jakie budżet potrzebny jest na wakacje na Malediwach? No i kiedy warto się tam wybrać oraz jakich atrakcji się spodziewać?

Wakacje na Malediwach – jakich atrakcji się spodziewać?

Wśród atrakcji na Malediwach zdecydowanie pierwsze skrzypce gra natura. Walory wyspy pod tym kątem są zachwycające i gwarantują nie zapomniane wrażenia. Białe plaże, porośnięte palmami to nie wszystko. Znajdziemy tam również fantastyczne koralowce, niesamowite klify i jaskinie. To doskonała baza do nurkowania i uprawiania sportów wodnych. Będąc na Malediwach można między innymi wybrać się na rejs w delfinami lub na wycieczkę łodzią podwodną wśród pięknej rafy koralowej. Poza tym na Malediwach możemy podziwiać budownictwo typowo muzułmańskie, a także zachwycić się nowoczesna architekturą, którą głównie reprezentują luksusowe hotele.

Pogoda na Malediwach! Czyli, kiedy warto się wybrać?

Tropikalny klimat na malediwskich wyspach oznacza, że występuje tam pora sucha i deszczowa. Generalnie temperatury przez cały rok oscylują tam pomiędzy  26 a 31°C. Co, oznacza, że pogoda na Malediwach jest naprawdę sprzyjająca. W ciągu dnia można liczyć na wiele słonecznych godzin. Najcieplejszym miesiącem okazuje się kwiecień. Pora deszczowa przypada na okres od maja do października, co oznacza, że wówczas występują obfite opady. Najczęściej jednak pojawiają się one w nocy i wczesnym rankiem. Za najbardziej atrakcyjny czas na wakacyjny wypoczynek uznaje się początek roku – od stycznia do końca marca. Kwiecień, choć odnotowuje najwyższe temperatury, jednocześnie jest miesiącem  przejściowym pomiędzy porą suchą i wilgotną. Ryzyko opadów jest większe, zwłaszcza pod koniec miesiąca.

Więcej artykułów o luksusowych wycieczkach i nie tylko, znajdziesz w serwisie lans.pl.

Ile kosztują wakacje na Malediwach?

Wycieczki na Malediwy odbywają się przez cały rok. Najtańszy wypoczynek przypada na porę deszczową i potrafi kosztować nawet połowę mniej niż w szczycie sezonu porą suchą.

Średnie ceny wycieczek na Malediwy oferowane przez biura podroży rozpoczynają się od 5 tysięcy za osobę i mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy. Kiedy na wyspach można liczyć na najlepsze warunki pogodowe, czyli w pierwszym kwartale roku, ceny zaczynają się od 10 tysięcy za osobę. W najbardziej luksusowych kurortach przekraczają 20 tysięcy za osobę za około 10 dniowy wypoczynek.