luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Pomorskie atrakcje historyczne – co warto wiedzieć?

Pomorze obfituje w miejsca o charakterze historycznym, które są obowiązkowym punktem w planie zwiedzania okolic pomorza.

Historia regionu spowodowała, że północna część Polski jest bogata w muzea, miejsca pamięci oraz pomniki historii. Do najpopularniejszych atrakcji historycznych pomorza należą Westerplatte, Zamek w Malborku oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Westerplatte

Westerplatte to jedna z głównych atrakcji historycznych Gdańska. Jest symbolem polskiego bohaterstwa i woli walki, jest obowiązkowym miejscem, które każdy powinien zwiedzić choć raz. Miejsce to pamięta niezwykle istotne dla historii Polski wydarzenie z 1 września 1939 roku.

Jest to także pomnik do dziś żywej i ważnej dla narodu polskiego historii. Muzeum jest niezwykłym miejscem, dostarczającym ogromu przeżyć zwiedzającym. Oferta dopuszcza zwiedzanie we własnym zakresie lub z udziałem przewodnika.

Zamek w Malborku

Jest wyjątkową atrakcją turystyczną, gdyż jest to największy, zachowany zamek na świecie. Dawna siedziba Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie powstała w roku 1190.

Zamek dziś stanowi siedzibę żywego ośrodka muzealnego, co rok odwiedzanego przez ponad półmiliona turystów z całego świata. Muzeum jest miejscem spotkań z kulturą i historią. Miejsce jest otwarte od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 09:00 do 20:00.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Misją muzeum jest przekazywanie wiedzy o okrutności jaka spotkała ofiary II wojny światowej oraz opowiadanie o zapomnianych bohaterach spychanych na krawędzie historii. Na jednej z największych powierzchni wystawienniczych w Europie za pomocą nowoczesnych technologii przedstawiono historię cywilów żyjących w trakcie II wojny światowej. Muzeum ukazuje również wyjątkowość doświadczenia narodu polskiego na tle innych narodów.

Tworząc plan zwiedzania rejonów pomorza nie należy zapominać o pomnikach historii tego regionu. Z pewnością wizyta na pomorzu będzie niezapomniana i bogata w nowe doświadczenia i zdobytą wiedzę.