luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Francja dla ciekawych: Andegawenia

Wycieczki po Francji mogą się okazać nie lada gratką dla każdego miłośnika dalekich wypraw. Ciekawe oferty, którymi kuszą nas znane biura podróży, oraz tanie loty, dzięki którym zwiedzanie świata staje się łatwiejsze, ułatwiają nam poznawanie piękna tego kraju i docieranie do jego najsłynniejszych zakątków.

Gdzie warto się wybrać chcąc zwiedzić Andegwanie?

Jednym z tych regionów, z których Francja może być bardzo dumna, jest Andegawenia. W artykule dotyczącym Francji na www.odkrywca.com.pl możemy dowiedzieć się, że to jeden z najpiękniejszych obszarów tego kraju. Wycieczki po jej terenie to wspaniała przygoda dla każdego miłośnika historii, a jednocześnie szansa na nacieszenie się widokiem wielu pięknych zabytków. Jakie atrakcje zajmują tu najważniejsze miejsce? Bez wątpienia symbolem tej części Francji stały się renesansowe zamki, choć i na brak zabytków sakralnych nie można tutaj narzekać.

Kto zatrzyma się w mieście Angres, ten będzie mógł ujrzeć wspaniałą katedrę oraz piękną starówkę, po której można spacerować godzinami. Angres może się też pochwalić wspaniałym zamkiem, którego historia sięga XIII stulecia. Andegawenia może się też pochwalić tak ciekawą atrakcją, jaką jest Muzeum Andegaweńskiego Wina i Winorośli, które znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów od miasta Angres. To wyjątkowe miejsce, którego w trakcie wycieczki po Francji nie można pominąć. Innym obiektem, któremu w trakcie zwiedzania Andegawenii warto poświęcić swój czas, jest zamek Brissac. To najwyższa warownia, z jaką można się spotkać w dolinie Loary, oraz piękna budowla, która przyciąga nie tylko swą majestatyczną sylwetką, ale i pięknymi wnętrzami.