luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Kętrzyn: co warto tutaj zobaczyć?

ketrzyn

Kętrzyn do jedna z ciekawszych miejscowości, do których warto zajrzeć podczas wycieczki po Warmii i Mazurach. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Co sprawia, że czas spędzony w Kętrzynie dostarcza nam tak wielu pozytywnych emocji?

Powodów, dla których warto zwiedzić Kętrzyn, jest wiele. To miejsce, które może się pochwalić długą historią, sięgającą czasów wczesnego średniowiecza. Wiadomo, że pierwotny gród plemienny, został w XIV wieku zajęty przez Krzyżaków, którzy zbudowali na jego terenie strażnicę. Z czasem strażnica zmieniła się w zamek, wokół którego wyrosło piękne miasto. W 1357 roku Kętrzyn otrzymał prawa miejskie, i choć jego rozwój był ściśle związany z działalnością zakonu krzyżackiego, przez wieki znany był jako jeden z najważniejszych ośrodków polskości na terenie Prus Wschodnich. Dlaczego dziś warto zwiedzić to miasto?

Dla wielu osób Kętrzyn jest przede wszystkim rodzinnym miastem Wojciecha Kętrzyńskiego – znanego historyka oraz patrona miasta. Kto chce wędrować jego śladami, ten Kętrzyna nie może pominąć. W mieście tym nie brak również cennych perełek dawnej architektury, wśród których znajduje się gotycki kościół św. Jerzego. Wzniesiony w XIV wieku, stanowi jeden z ciekawszych przykładów architektury obronnej w tej części kraju.

Innym zabytkiem, którego w trakcie wycieczki po tym mieście nie można pominąć, jest zamek krzyżacki, starannie odrestaurowany w latach 60-tych XX wieku. Dziś w jego murach mieści się muzeum, mogące się pochwalić ciekawą i niezwykle zróżnicowaną ekspozycją. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę na temat Warmii i Mazur, zdobyć wiele cennych informacji na temat życia codziennego dawnych mieszkańców tego regionu, a przy okazji posłuchać ciekawych opowieści miejscowych przewodników.

Lubisz interesujące wycieczki po naszej pięknej Polsce? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sosnowca, w którym można fantastycznie spędzić urlop z całą rodziną. Najciekawsze informacje o tym mieście znajdziesz na https://sosnowiecinfo.pl.

Kętrzyn zachwyca też ciekawą okolicą, warto zatem zaplanować dłuższy wypoczynek w jego rejonie. Nie jest to zbyt trudne zadanie, ponieważ tanie noclegi można bez problemów znaleźć i w mieście, i w jego najbliższej okolicy. Dlaczego warto się tu wybrać na dłużej? Atrakcji jest tu sporo, podobnie jak miejsc, w których można się nacieszyć beztroskim wypoczynkiem w pięknej scenerii.