luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Tarragona (Hiszpania) – co warto tutaj zobaczyć?

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Hiszpania, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Co warto wiedzieć o tym mieście? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas pobytu na jego terenie?

Tarragona – to warto wiedzieć

Wycieczki po Tarragonie mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą lekcją historii. To piękne miasto, leżące na terenie Costa Dorada, jest nie tylko gwarnym letniskiem, ale i miejscem, którego dzieje sięgają czasów starożytnych. Zanim w III wieku p. n.e. pojawili się tu Rzymianie, władali nim Iberowie oraz Kartagińczycy. Do dziś zachowało się tu wiele cennych pamiątek z czasów rzymskich, które skutecznie przyciągają na teren miasta miłośników zabytków. Zamek Tamarit oraz piękna starówka to atrakcje, których w trakcie wizyty w tym mieście nie można pominąć. La Part Alta, która powstała w XII wieku na ruinach rzymskiego miasta, urzeka swą zabudową oraz historycznymi uliczkami, po których można spacerować do woli.

Potężna katedra, wznoszona w XII-XIV wieku, to kolejny zabytek, z którego Tarragona może być wyjątkowo dumna. Świątynia ta jest ciekawym przykładem budowli, w której bryle łączą się ze sobą cechy typowe dla stylu romańskiego i gotyckiego. Efekt? Zachwycający!

W trakcie wycieczki po tym mieście warto też zajrzeć na teren dawnej dzielnicy żydowskiej oraz pospacerować w rejonie dawnego pałacu królewskiego. I te atrakcje mogą zrobić wielkie wrażenie na zwiedzających, i one mogą dostarczyć wielu cennych wiadomości na temat Tarragony, jej przeszłości oraz życia jej dawnych mieszkańców. Tarragona to również liczne pamiątki z okresu rzymskiego, a starożytne miasto może się pochwalić wpisem na listę UNESCO. Dzięki temu jest ważnym punktem w programie niemal każdej wycieczki po Tarragonie. Turystów zachwyca też rzymski amfiteatr – jeden z symboli miasta oraz cenny zabytek, który urzeka i lokalizacją, i swoimi rozmiarami. Tarragona może się też pochwalić pięknymi plażami, spacerowymi alejkami oraz rybacką dzielnicą, na terenie której panuje wyjątkowa atmosfera.

Wszystko to sprawia, że wypoczynek w tej części Hiszpanii może każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń i stać się zachętą do odrywania piękna innych miast tego kraju.

źródło: https://www.nakoncuswiata.pl/ – podróże, turystyka, atrakcje