luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Wczasy w Albanii – na jakie kurorty warto postawić?

Jest krajem bardzo chętnie odwiedzanym przez tych, którzy lubią piesze wycieczki w pięknej scenerii oraz tych, którzy cenią sobie kontakt z cennymi zabytkami. Albania zdobyła też wielkie uznanie w oczach tych osób, dla których idealne wczasy to relaks nad morzem i możliwość wypoczynku na pięknej plaży.

Wakacje w Albanii

Popularność Albanii nie powinna dziwić, gdyż kraj ten może zaoferować nam wiele ciekawych miejsc do wypoczynku. Jedni wybiorą plaże nad Adriatykiem, inni postawią na wypoczynek nad wodami Morza Jońskiego. Każdy skrawek albańskiego wybrzeża może się pochwalić i pięknymi plażami, i kurortami, na terenie których można w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić wolny czas.

Portal poleca: Wakacyjny TRIP po Polsce? Sprawdź atrakcje turystyczne w Konstancinie.

Gdzie warto się wybrać?

Kto chce odpocząć nad Adriatykiem, ten powinien docenić piękno tak popularnego letniska, jakim jest Durres. Piękne plaże, dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna oraz bliskość Tirany – oto czynniki, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju popularności tego kurortu. Durres jest jednocześnie atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy wypoczynek nad morzem chcą połączyć z historycznymi wycieczkami po pobliskiej Macedonii.

Dla tych, którzy chcą odpocząć nad Morzem Jońskim, godnym polecenia miejscem pobytu będzie tętniąca życiem Saranda oraz leżące w jej pobliżu miasteczko Ksamil. Dobrym miejscem na wczasy w Albanii może się tez okazać Vlora – popularna miejscowość turystyczna, leżąca na skraju wybrzeża Adriatyku i Morza Jońskiego. I tu nuda nikomu nie zagrozi, a czas spędzony na terenie tego letniska dla nikogo nie będzie czasem straconym.