luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Gąski mała miejscowość nad morzem

baltyk

W Polsce panuje przekonanie, że co nad naszym morzem to drogie, bez atrakcji. Czy jednak zawsze tak jest? Czy wyrażając taką opinię, wszyscy mają rację? Wiele miejscowości nadmorskich jest bardzo oblężonych, a znalezienie miejsca na plaży graniczy z cudem. Dotyczy to w głównej mierze dużych miejscowości. Warto jednak wybrać się do mniejszej miejscowości, która jest również atrakcyjna i przede wszystkim bardzo komfortowa. Do takich miejscowości należy np. Gąski.

Gąski leżą w gminie Sarbinowo. Jest to mała miejscowość, która turystycznie jest czynna głównie w okresie letnim. W okresie jesienno – zimowym służy głównie samym mieszkańcom, których jest niewiele. Co zatem mają do zaoferowania Gąski? Przede wszystkim szeroką, piaszczystą plażę. Plaże w okresie szczytu wakacyjnego nie są zapełnione, nie ma problemu z znalezieniem miejsca. Schodząc bocznymi zejściami możemy liczyć na małą ilość turystów. Jak z atrakcjami? Przede wszystkim można odwiedzić latarnię morską. W jej pobliżu znajdują się place do zabaw dla najmłodszych, stragany z pamiątkami i wiele kawiarni. Wieczorem w wielu z nich odbywają się dyskoteki, dansingi.

Życie w Gąskach toczy się do późnych godzin nocnych ale mimo to turyści mają zapewniony tutaj spokój. Noclegi można tutaj znaleźć na polu namiotowym, w domkach drewnianych jak i w pensjonatach czy willach. Noclegi są bardzo atrakcyjne pod względem cenowym, niemal każdy jest przystosowany do pobytu z dziećmi, a zatem zawiera place zabaw, rowery, zabawki, miejsce do grillowania. Ważną zaletą jest również atrakcyjność cenowa zarówno atrakcji, posiłków jak i samych pamiątek. Porównując ceny z samym Sarbinowem można powiedzieć, że Gąski to oaza cenowa jak i spokoju. Nie ma tu ogromnych tłoków. Idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu, ale przede wszystkim do wypoczynku.

A wszystkich, którzy wybierają się do południowej części Polski, wraz ze stroną opoleinfo.pl zachęcamy do zwiedzenia najpiękniejszych atrakcji Opolszczyzny.