luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Co warto zobaczyć w Muszynie? – krótki przewodnik

Jest jednym z piękniejszych kurortów w dolinie Popradu oraz świetnym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą urządzać wycieczki w Beskid Sądecki. Muszyna to popularne uzdrowisko oraz letnisko, na terenie którego każdy z nas może spędzić niezapomniane wczasy.

Jakie atrakcje przyciągają gości do Muszyny?

Wiadomo, że najcenniejszym skarbem Muszyny są wody mineralne. To dzięki nim świetnie radzi sobie ona jako uzdrowisko, a chętnych na wypoczynek na jej terenie nie brakuje. Kuracjusze mogą tu korzystać z leczniczych wód oraz z licznych ośrodków, w których czekają na nich nie tylko dobre warunki pobytu, ale i liczne zabiegi lecznicze. Z myślą o nich powstał też na terenie Muszyny Park Zdrojowy, przyciągający malowniczą scenerią oraz doskonałymi warunkami do wypoczynku.

Kto chce poznać lepiej dzieje Muszyny, ten może w czasie wycieczki po tym mieście odwiedzić jej najpiękniejsze zakątki i najcenniejsze zabytki

Z pewnością warto pospacerować po Parku Baszta oraz odwiedzić ruiny zamku starostów Państwa Muszyńskiego z XIV wieku. Zamek ten jest cenną pamiątką z dawnych czasów, świetnie sprawdza się też jako punkt widokowy, z którego można podziwiać i panoramę Muszyny, i malowniczą dolinę Popradu. Warto też zwiedzić barokowy kościół parafialny, przy którym powstały Ogrody Biblijne. Są one kolejnym atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy chcą w Muszynie miło spędzić czas wśród zieleni. Zabytkowe domy, wznoszone w XIX i XX wieku, rynek z barokowymi kamieniczkami oraz pochodzący z przełomu XVIII i XIX wieku zespół dworski, wykorzystywany dziś m.in. jako Muzeum Regionalne PTTK – oto kolejne atrakcje, których podczas pobytu w Muszynie nie można pominąć.

Kto postawi na dłuższy wypoczynek i skorzysta z tego, że tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku, ten z pewnością nie będzie żałował. W rejonie Muszyny nie brak atrakcji, a wizyta w pobliskim Żegiestowie oraz w Krynicy każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń. Muszyna to również okolica pełna wiosek, na terenie których wciąż można podziwiać drewniane cerkwie – unikalne pamiątki po Łemkach, do dziś zachwycające swą architekturą. W tej części Małopolski każdy z nas znajdzie coś dla siebie, a czas spędzony w dolinie Popradu dla nikogo nie będzie czasem straconym.

źródło: https://www.region24.pl/ – blog o Małopolsce