luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Kletno: nie tylko Jaskinia Niedźwiedzia

W niewielkim Kletnie od lat turystyka zajmuje ważne miejsce, a tutejsze atrakcje turystyczne z pewnością zasługują na uwagę. Dzięki bliskości Śnieżnika, dawnej kopalni uranu oraz jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, stało się Kletno ważnym ośrodkiem turystycznym w Sudetach. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym miejscu?

Piękno podziemnego świata

Najważniejszą atrakcją Kletna jest Jaskinia Niedźwiedzia. Położona przy żółtym szlaku prowadzącym do schroniska na Śnieżniku, jest chętnie odwiedzana przez wycieczki z całego kraju. Odkryta przypadkowo w latach 60. XX wieku zachwyciła zarówno archeologów, jak i miłośników niezwykłych form krasowych. Tutejsza szata naciekowa zachwyca, a jej piękno jest doskonale znane miłośnikom podziemnych atrakcji. Choć tylko jej część została udostępniona turystom, zachwyca długością korytarzy i ogromem podziemnych komór. To bez wątpienia najpiękniejsza podziemna trasa turystyczna w Sudetach, a jednocześnie – jedna z najwspanialszych w całym kraju.

Dobry hotel Rzeszów

Uran i kopalnie: w poszukiwaniu nowych atrakcji

Kletno to nie tylko Jaskinia Niedźwiedzia. To również kopalnia uranu, która do 1953 roku działała na stokach Żmijowca. Dziś dawne sztolnie są częściowo udostępniane turystom, a specjalna trasa turystyczna umożliwia zapoznanie się z tym wyjątkowym obiektem. W efekcie kopalnia uranu stała się kolejną bardzo ważną atrakcją turystyczną Kletna i zapewniła mu ważne miejsce na turystycznej mapie Dolnego Śląska.

Dzięki tym atrakcjom w niewielkim Kletnie w rekordowym tempie rozwija się turystyka. Nowe pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne sprawiają, że noclegi w Kletnie można znaleźć bez problemów. Piękna okolica sprawia, że wczasy w Kletnie mogą stać się wspaniałym przeżyciem. Czeka i kopalnia, i jaskinia, a liczne szlaki piesze prowadzące w Masyw Śnieżnika zapewniają moc atrakcji miłośnikom pieszych wycieczek i górskich wypraw.