luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Atrakcje Pomorza Zachodniego. Ustronie Morskie

Popularność Ustronia Morskiego

Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem. Ustronie Morskie to ważny ośrodek turystyczny – jeden z najważniejszych, jakim może się pochwalić Pomorze Zachodnie. W czasie wakacji nie brak tu turystów, jednak i po sezonie Ustronie Morskie może zapewnić wiele atrakcji. Jakich?
Ustronie Morskie znane jest przede wszystkim z pięknych plaż nad Bałtykiem oraz z ciekawego molo. To dzięki nim tak prężnie rozwinęła się tu turystyka. Patrząc dziś na skupiska hoteli i innych obiektów noclegowych trudno uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno ten kurort był zwykłą wsią rybacką.

Świetna lokalizacja

Położenie na malowniczym klifie sprawia, że Ustronie Morskie zachwyca już ze względu na swą lokalizację. Jest też doskonałym punktem wypadowym dla tych, którzy cenią sobie wycieczki: piesze i rowerowe. Wśród najciekawszych tras znajduje się ta, która pozwala dotrzeć do potężnych i wiekowych dębów Bolesława Popularne są też wycieczki rowerowe do Koszalina oraz wyprawy po okolicznych wioskach. Wśród nich na uwagę zasługuje Rusowo – wieś znana z zabytkowej zabudowy oraz ciekawego kościółka utrzymanego w stylu gotyckim.
Ustronie Morskie, jak na tak ważne letnisko przystało, jest doskonale przygotowane do obsługi turystów. Noclegi można tu znaleźć bez problemów, czekają również liczne bary i restauracje. Choć turystyka odgrywa tu najważniejszą rolę latem warto pamiętać o tym, że ten znany kurort może zachwycić o każdej porze roku.

Plaże Florydy – South Beach