luksusowehotelehistoryczne.pl

Poznaj smak podróżowania

Czeskie atrakcje: Mariańskie Łaźnie

czechy-wakacje

Mariańskie Łaźnie zaliczają się do grona najpiękniejszych uzdrowisk, z którymi kojarzone są Czechy Zachodnie. Jest to miejsce, które przyciąga wspaniałym klimatem oraz niezwykłymi atrakcjami. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po terenie tego słynnego uzdrowiska?

Mariańskie Łaźnie należą do najmłodszych uzdrowisk, jakimi mogą się pochwalić Czechy Zachodnie. Wprawdzie lecznicze wody były znane tu już w XIII wieku, jednak dopiero XIX stulecie zapoczątkowało uzdrowiskową karierę tej miejscowości. Dziś jest to jeden z najpopularniejszych kurortów w Czechach oraz miejsce coraz chętniej odwiedzane przez turystów z Polski. Nie brak tu przecież wspaniałych atrakcji, dzięki którym wycieczki po terenie uzdrowiska mogą się okazać wspaniałą przygodą. Co zatem można tutaj zobaczyć?

W gronie najważniejszych atrakcji tego kurortu znajduje się Dom Chopina. Wzniesiony w 1820 roku, jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów z Polski. W 1836 roku w domu tym gościł słynny kompozytor, o czym przypomina urządzone tu muzeum. Symbolem kurortu stała się jednak inna atrakcja. To potężna kolumnada, będąca unikatem wyjątkowym. Wielu turystów przyciąga też Śpiewająca Fontanna, przy której można miło spędzić czas. Od lat 80-tych XX wieku jest ona symbolem uzdrowiska, a jej sława już dawno przekroczyła granice państwa czeskiego.

Atrakcją sakralną, na którą warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki po tym mieście, jest prawosławna cerkiew św. Włodzimierza. Cerkwie takie powstawały swego czasu w największych uzdrowiskach czeskich, zatem obecność cerkwi w Mariańskich Łaźniach dziwić nie powinna. Wielką atrakcją jest jednak znajdujący się w tej cerkwi ikonostas, będący wspaniałym i wysoko ocenianym na całym świecie dziełem sztuki.

Dobrym rozwiązaniem jest także wycieczka do stolicy, która skrywa w sobie wiele fantastycznych perełek dla turystów. Wystarczy spojrzeć na https://warszawainfo.pl!

Czechy to kraj kuszący wyjątkowo ciekawymi uzdrowiskami. W czasie wycieczki po tym kraju można szybko przekonać się o tym, jak wyjątkowe są tutejsze kurorty. Mariańskie Łaźnie, zaliczane do najważniejszych uzdrowisk w zachodniej części tego kraju, są najlepszym dowodem na niezwykłe bogactwo i ogromną różnorodność tutejszych kurortów.